info@artekaritim.com.tr+90 (262) 642 33 38Gebze, Kocaeli
Basınç Dengeleme Tankları
Resimleri büyütmek için tıklayınız
Basınç Değişimlerinde Yüksek Direnç ve Verimlik Elde Etmek İçin Tasarlanan Üniteler

Dalgalanma tankı, aşırı basınç artışına ve basınç düşüş koşullarına direnmek için hidroelektrik su nakil sisteminde basınç nötrleştirici olarak kullanılan bir su depolama ekipmanıdır.

Su Darbesi bir basınç dalgalanmasıdır. Kapalı bir alanda bir sıvının ani bir momentum değişimi olduğunda ortaya çıkan dalgadır. (Sıvının hareketi aniden durmaya veya yön değiştirmeye zorlanır). Bu genellikle, sıvının hızının yüksek olduğu bir boru hattının sonunda bir valf aniden kapatıldığında boru hatlarında meydana gelir. Oluşturulan basınç dalgası boru hattı içinde yayılacaktır.

Dengeleme tankı en basit tasarımında, değişken akış oranlarına tabi bir boru sistemi içinde ek bir rezervuardır. Dengeleme tankları, borular ve türbinlerdeki akış hızla azaldığında oluşan basınç dalgalarından korumak için kullanılır. En yaygın şekilde dengeleme tankları, nispeten yüksek akış hızlarında büyük boy boruların kullanıldığı hidroelektrik santrallerde kullanılır. Bununla birlikte atık su yönetimi, imalat için tedarik edilen su ve hatta otomotiv endüstrisi gibi diğer birçok boru sistemine uygulanabilirler.

Hava kazanları (dengeleme tankları) su arıtma prosesindeki önemli parçalardandır. Yapılan yanlış bakım ve kontrol her yıl boru hatlarındaki maliyetleri arttırmakla birlikte su endüstrisi için milyonlarca zarara sebep olmaktadır. Bu gibi sorunlar borularda atlama, yapısal hasar, ters basınç ve devasa su israfına sebep olacaktır.

Aksesuarlar arasında bladder membran, seviye göstergesi, manometre, basınç valfi, rögar kapağı, eyer, boru vb.

Özellikler

  • Bir sistemdeki basınç değişikliklerine yardımcı olmak için kullanılan bir ekipman
  • Basınç yükseldiğinde, borudaki basıncı yükseltmek yerine su seviyesini yükselten dengeleme tankına     giren sıvıları yukarı doğru gitmesini sağlar.
  • Sistemde basınç düşerse, dengeleme tankı basıncı yükseltmek için sisteme sıvı girmesine izin verecektir
  • Yatay ve dikey olarak tasarlanabilir
  • ASME, CE sertifika
  • İhtiyaca göre dizayn ve üretim

Diğer Arıtma Çözümlerimiz
Su ve Atıksu Arıtma Sistemleri İmalat ve Kurulum.
Su ve Atıksu Arıtma Sistemleri İmalat ve Kurulum.
Adresimiz

Şekerpınar Mah. Ayçiçek Sok. No:4/A Çayırova, 41400 Gebze/Kocaeli

Bizi Takip Edin
2021©copyrighttbn web