info@artekaritim.com.tr+90 (262) 642 33 38Gebze, Kocaeli
Filtrasyon Sistemleri
Resimleri büyütmek için tıklayınız
Su Arıtma Sistemlerinde Ekonomik Ömür ve Verimlilik Artışı Sağlayan Üniteler

Kum Filtresi

Kum filtrasyon sistemleri, suda bulanıklığa sebep olabilecek ve su kalitesini bozan askıda katı maddeleri ve istenmeyen parametreleri uzaklaştırma amacı ile kullanılmaktadır.

Filtrasyon basamağı iyi uygulanmış sistemlerde, diğer kısımlara gidecek yük aza indirgeneceğinden sistemin verimi arttırılacak, makine ve tesisatlarda oluşacak tıkanmalar ve enerji sarfiyatındaki artışlar engellenecek ve sistemin işletme ömrü uzatılmış olacaktır.

Katmanlı (multimedya) filtreler, filtre içerisinde kademeli olarak farklı boyutlarda filtre malzemesi (çakıl, kuartz, antrasit) yerleştirilerek katmanlar arası boşluğun minumum seviyesine indirilmesi ve maksimum seviyede madde tutulması sağlanmasıyla verimliliğin fazla olduğu filtre çeşitleridir. 

Karbon Filtresi

Aktif karbon filtrasyon sistemleri suda bulunan tat, koku, renk, klor ve bileşikleri, deterjan, petrol ve sanayi atıkları ve organik maddeleri gideren adsorbsiyon prensibi ile çalışan fiziko-kimyasal arıtım üniteleridir.

Çok geniş yüzey alanına sahip olan aktif karbon, bu özelliği ile arıtılacak suyla temasını arttırır ve yüksek verimde arıtım sağlar. Bu sistemin tamamen otomatik olması ve insan müdahalesi gerektirmemesi en büyük avantajlarından biridir. Otomatik valflerle gerçekleşen geri yıkama işlemi ile aktif karbon yüzeyine tutunan kirleticileri geri adsorbe eder ve arıtılacak suyun filtre yatağından homojen bir akış ile geçmesini sağlar filtre bu sayade yüksek verimle çalışır. 

Diğer Arıtma Çözümlerimiz
Su ve Atıksu Arıtma Sistemleri İmalat ve Kurulum.
Su ve Atıksu Arıtma Sistemleri İmalat ve Kurulum.
Adresimiz

Şekerpınar Mah. Ayçiçek Sok. No:4/A Çayırova, 41400 Gebze/Kocaeli

Bizi Takip Edin
2022©copyrighttbn web