info@artekaritim.com.tr+90 (262) 642 33 38Gebze, Kocaeli
Kimyasal Atıksu Arıtma Sistemleri
Resimleri büyütmek için tıklayınız
Farklı Endüstrilerdeki Atıkların Arıtılarak Sudan Uzaklaştırılması İşlemi

Kimyasal arıtma, çeşitli endüstriyel faaliyetler sonucu oluşan atıksuların fiziksel arıtma sonucunda sudan uzaklaştırılamamış ve çözünmüş halde bulunan kirleticilerin kimyasal işlemler kullanılarak çökütürülmesi ve sudan uzaklaştırılması  prosesidir.

Kimyasal arıtma sistemi, atıksuyun pH’ının dengelendiği nötralizasyon bölümü, atıksuda çökeltimi sağlayacak kimyasal maddelerin ilave edildiği koagülasyon bölümü ve koagülant ilave edilmiş atıksuyun uygun hızda karıştırılması ile flokların oluşmasını ve çökeltimi sağlayan flokülasyon bölümlerinden oluşmaktadır.

Paket Kimyasal Atıksu Arıtma Sistemleri bu bölümlerin hepsini içinde bulunduran kompakt bir yapıdır. Bu kompakt yapı sayesinde,  kompakt olmayan sistemlere göre kapladığı alan bakımından daha avantajlı konumdayken aynı zamanda işletme kolaylığı sayesinde insan gücüne gerek duymamaktadır.

Nötralizasyon Ünitesi

Bir çok endüstriyel proses asidik veya alkali ortamlarda gerçekleşir. Bu tür faaliyetler sonucunda oluşan atıksu karakterlerinde pH değerleri çok düşük veya çok yüksek olabilmektedir.

Atıksular, pH aralığı 6-9 değerlerine getirilerek alıcı ortama deşarj edilebilir. Bu değerlere getirilmeden alıcı ortama deşarj edilen atıksular, şebeke ve giderlerin mevcut boru sistemlerinde ciddi hasarlara neden olurken aynı zamanda deşarj edildiği alıcı ortamdaki ekolojik dengenin bozulmasına ve var olan canlı türlerinin zarar görmesine de yol açabilmektedir. Bu parametre düzenlenmeleri, arıtma öncesi bir nötralizasyon tankı ile gerçekleştirilmektedir.

Diğer Arıtma Çözümlerimiz
Su ve Atıksu Arıtma Sistemleri İmalat ve Kurulum.
Su ve Atıksu Arıtma Sistemleri İmalat ve Kurulum.
Adresimiz

Şekerpınar Mah. Ayçiçek Sok. No:4/A Çayırova, 41400 Gebze/Kocaeli

Bizi Takip Edin
2022©copyrighttbn web